Miejsce tuż przy zejściu ze szlaku z Baraniej Góry do Wisły. Przy czym kilka dań, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Pierwszy raz trafiliśmy tam schodząc z góry, a drugi raz pojechaliśmy celowo na obiad. Dwa dania warte zapamiętania: 1. Pierogi z jagód (możliwe że sezonowo) 2. Pierś z kurczaka w cieście z frytkami i sałatką. Wrzucam kilka zdjęć, aby pokazać że to nie przypadek że ta porcja była duża. To danie dla naprawdę zgłodniałego turysty a do tego bardzo smaczna. Dużo lepsze niż kotlet w panierce a do tego z oscypkiem.
Piotr Daniszewski 17 września, 2022
Bardzo klimatycznie ci smacznie Jedliśmy kita wieprzowa z ziemniakami i kapustą zasmazaną pyszne i miła obsługa
Bożena Z 20 września, 2022
Super góralska atmosfera. Bardzo dobre jedzenie. Grzaniec, piwko. Niestety brak możliwości zakupu mocniejszych trunków. Obsługa bardzo miła. Dobre miejsce do ogrzania się po kuligu przy ognisku.
Wojciech 17 lutego, 2022
Bardzo przyjemne miejsce leżące przy samym szlaku. Ceny nie zaskakują, są adekwatne do jakości dań. Sam lokal duży, urządzony bardzo klimatycznie. Jedzenie wydane szybko. Bardzo smaczne. Obsługa bardzo miła. Drobnym minusem wąskie menu (ułożone trochę pod turystów).
Stefan Kołucki 17 sierpnia, 2022
Fajne miejsce miła obsługa ceny umiarkowane smaczne jedzenie ????
Tomasz Jarzembowski 29 listopada, 2022
Przemila obsluga, oscypki rewelacyjne
Monika M. 27 października, 2020
Miło a przede wszystkim smaczne jedzenie i normalne ceny
Mirek 20 listopada, 2022
Jedzenie bardzo smaczne i ładnie podane. Obsługa rewelacyjna, nie było żadnego problemu z przygotowaniem innego posiłku niż w menu, za co serdecznie dziękuję ????. Kawa bardzo dobra, ceny umiarkowane. Warto sobie właśnie w tym miejscu zaplanować spożycie posiłku.
Renata Zabłocka 17 grudnia, 2021
Powrót ze szlaku z Baraniej Góry i mały przystanek na jedzenie. Pierogi bardzo dobre choć trochę za dużo omasty jak dla mnie (to zdecydowanie subiektywna kwestia). Porcja 7 szt za 24 zł. Przepyszna lemoniada domowej roboty, tak jak pierogi. Zdecydowanie polecam!
Krzysiek Es (Kylo) 17 grudnia, 2021
Serdecznie polecam Anielskie Kuligi. W tym roku skorzystaliśmy z tej atrakcji. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Szybka odpowiedź na email. Konkretnie, rozsądnie cenowo. Bezpiecznie na trasie. Byliśmy z dziećmi. A sama wizyta w domku z paleniskiem : fantastyczna. Klimatycznie, gościnnie, smacznie. Właściciele serdeczni, uśmiechnięci, uczciwi.Szczerze polecam.
Patrycja Wierzbicka-Kania 27 października, 2020
Bardzo miła obsługa i fajne miejsce na odpoczynek po kuligu, smacznie i ładnie. Atrakcje gwarantowane.
Marek Banaś 20 sierpnia, 2022
Wystrój i sam lokal oraz położenie ciekawe. Na plus też miła obsługa kelnerska. Natomiast smak produktów mógłby być lepszy. Żurek był w porządku, ale kurczak z oscypkiem niezbyt. Lane piwo i lemoniada też mocno średnie. Dobre były frytki i surówki. Ogólnie jest dobrze i można polecić, ale na 5 gwiazdek czegoś brakło.
Mariusz Pietroczuk 17 sierpnia, 2022
Super klimatyczne miejsce. Obsługa przemiła i uśmiechnięta, dawno nie spotkałam obsługi, która jest tak życzliwa. Na środku chaty grill z ogniskiem, siedzenia na baranich skórach… super
Izabela Wieczorkowska 20 października, 2022
Pyszne jedzonko, żurek z jajkiem jak od babci! Filet z kurczaka z oscypkiem i żurawiną, petarda! Polecam gorąco, niestety wszystko musi ustąpić miejsca zasmażanej kapuście, o której debatowaliśmy jeszcze długo po wyjściu z knajpy!????Cena adekwatna do porcji. Wszystko to przygotowane przez miły i uśmiechniety personel! Dziękujemy ???? napewno wrócimy.
Gonzo BRN 20 października, 2022
Jelikož rozumím polsky , což je snadné, když žiji blízko polských hranic, se mi Kuligi moc líbily, byla jsem tam už 2x a vždy to byl zážitek. Příjemní lidé, dobré jídlo a pak procházka po městě Wisła, s návštěvou cukráren. Překvapilo mně, že když jsme tam přijeli ještě v časných hodinách, nelenili a cukrárny, kavárny otevírali, aby nás občerstvili, holt jiný kraj, jiný mrav.
Anděla Dudková 27 października, 2019
Przytulne miejsce miła obsługa smaczne jedzenie domowa atmosfera polecam
Dariusz Mynarski 10 grudnia, 2022
Smaczne jedzenie w przyzwoitych cenach
Roman 20 września, 2022
Sympatyczna obsługa oraz dobre jedzenie!
Jacobs Football 20 sierpnia, 2022
Super miejsce.
glinatex 13 grudnia, 2022
Obsługa bardzo sympatyczna. Jedzenie pyszne! Ciasto drożdżowe z jagodami – niebo w gębie. Świetne miejsce na zregenerowanie sił ????
Ada G 17 września, 2022
Zobacz jakie kuligi możemy dla Ciebie zorganizować
Kim jesteśmy i czym zajmuje się Anielskie Kuligi w Wiśle?
ANIELSKIE KULIGI to firma rodzinna, którą rozwijały aż trzy pokolenia: dziadkowie, rodzice oraz dzieci.
Od wielu lat świadczymy usługi z zakresu organizacji kuligów oraz biesiad góralskich. Pochodzimy z gór, tutaj się urodziliśmy i wychowaliśmy. Swoją pracą pragniemy przybliżyć Państwu piękno i uroki Beskidów oraz bogactwo tradycji tutejszych górali.
Kuligi w Wiśle cieszą się uznaniem klientów z różnych stron Polski. Zapewniamy miłą atmosferę, wspaniałą zabawę i możliwość podziwiania pięknej przyrody, która na długo pozostanie w pamięci i sprawi że będziecie tu chętnie wracać.
Nasze imprezy organizujemy dla Państwa przez cały rok!
12 powodów dlaczego warto zorganizować u nas imprezę i kulig
30 lat doświadczenia
Doświadczeni woźnicy
Zadbane konie
Malownicza trasa
Przytulna chata góralska
Domowe jedzenie
Miła obsługa
Ubezpieczone usługi
Rodzinna firma
Kuligi przez cały rok
Niepowtarzalny klimat
3 sale na oddzielne imprezy
FAQ – Najczęstrze pytania o Anielskie Kuligi w Wiśle.
Rezerwacja kuligu odbywa się online dla osób indywidualnych lub dla grup zorganizowanych telefonicznie poprzez formularz dostępny na stronie Anielskie Kuligi. Po wyborze daty i rodzaju kuligu otrzymasz potwierdzenie wraz z instrukcją dojazdu. Rezerwacja jest prosta i zajmuje tylko kilka minut, a w razie pytań zespół służy pomocą.
Miejsce startu kuligu znajduje się przy dolinie Białej Wisełki w Wiśle ul. Biała Wisełka 22. Dojazd jest dobrze oznakowany, a na miejscu znajduje się wygodny parking. Zalecamy przyjazd 10–15 minut wcześniej.
Kulig rozpoczyna się przy dolinie Białej Wisełki (start: Wisła ul. Biała Wisełka 22), natomiast ognisko i biesiada odbywają się w ogrzewanej chacie góralskiej WATRA. Chata znajduje się około 250 metrów od parkingu i jest łatwo dostępna również zimą.
Tak, kulig odbywa się niezależnie od warunków – w przypadku braku śniegu zamiast sań używamy wozów. Trasa i program atrakcji pozostają takie same. To gwarancja realizacji kuligu w każdych warunkach pogodowych.
Na kulig najlepiej ubrać się ciepło i warstwowo: rękawiczki, czapka, szalik, ciepła kurtka oraz zimowe buty. W saniach dostępne są koce, ale zimą w górach temperatura może być niższa, więc warto przygotować się na warunki zimowe, szczególnie wieczorem.